@
ETG Saç Teknolojileri
ETG-Saç-Teknolojileri-01-04-55-08 ETG-Saç-Teknolojileri-01-04-55-08

ETG Saç Teknolojileri

Hastane, medikal klinik ve saç kliniklerinde kullanılan ElectroTrichoGenesis (ETG), elektrostatik enerjiyle saç dökülmenin durmasında, saçların yeniden canlanmasında etkili medikal bir teknolojidir.

BÜYÜME FAKTÖRÜ...

ETG; vücuttaki kemiklerin gelişim ve onarımında etkin olan büyüme faktörünün salgılanmasını sağlayan « elektrostatik enerjinin » benzer bir mekanizma ile saçtaki kıl foliküllerindeki büyüme faktörünü de harekete geçirdiği varsayılarak geliştirilmiş klinik onaylı saç tedavi cihazı.

DÜŞÜK FREKANSLI, RİTMİK DARBELER...

Elektrik enerjisi ile saç dökülmesini durdurarak, saçları canlandırmaya yönelik tasarlanmış ETG tedavisinde; küçük doku penetrasyonu ile kafa derisini uyarmak için düşük frekanslı, düşük yoğunluklu elektrostatik ritmik darbelerin yarattığı etki kullanılıyor.

“Vücuttaki kemiklerin gelişim ve onarımında etkin olan büyüme faktörünün salınımını sağlayan "elektrostatik enerji" aynı şekilde saçtaki kıl foliküllerinde ki büyüme faktörünü de harekete geçiriyor."

 

ETG yöntemi, haftada bir, 12 dakika süren seanslardan oluşuyor. Uygulamanın 6 – 12’inci haftalarında, genellikle saçlardaki dökülme duruyor ve ilerleyen haftalarda (8 – 24 hafta içinde) olumlu sonuçlar alınmaya başlıyor. Fakat saç dökülmesi, çeşitli faktörlere bağlı olarak yaşam boyu süren kronik bir sorun olduğundan, bu problemi yaşayan kişinin istediği sonuca ulaşması durumunda dahi tedavinin sürdürülmesi gerekiyor.

ETG cihazı Current Technology Corporetion, Vancouver, Kanada şirketinin patentli ürünü olup temelde erkek tipi saç dökülmesi ( Androjenik alopesi ) tedavisi amacıyla geliştirilmiş medikal bir cihazdır. ETG cihazı ergonomik bir koltuğa monte edilmiş yarı sferik bir başlıktan oluşmaktadır.

Başlık içinde bulunan elektrotlardan enerji verilmektedir ve oluşan elektrik alandan saçlı deriye pasif elektrik enerjisi geçişi olmaktadır. Cihazının başlığı ile hastanın kafa derisi birbirine direk temas etmemekterdir.

Yapılan çalışmalar sonucunda tedavide saç dökülmesini 6-12 hafta içerisinde durduğu belirtilmekle beraber saçlarda geri dönüşüm kişiden kişiye değişim gösterdiği belirtilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinin kronik natürü nedeniyle tedavinin saç dökülmesi kontrol altına alındıktan sonra da haftada 1 seans olarak devam etmesi uygundur.

.