@
Kaş Ekimi Fue Teknigi
Kaş-Ekimi-Fue-Teknigi-01-07-39-11 Kaş-Ekimi-Fue-Teknigi-01-07-39-11

Kaş Ekimi Fue Teknigi

FUE tekniği uygulanarak ense bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyşturulur. Var olan saçlar yukarı kaldırılıp ekilecek kök sayısına göre 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklindeki alan tıraş edilerek mikromotor yardımı ile çok ince punchlar kullanılarak kıl kökleri alınır . Kişinin kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 100-150 kök ile 500-600 kök arasında greft alınabilir. Ekim işlemi kaş bölgesinde genelde çok farklı olmaktadır. Çünkü kaş çıkış yönlerii her kişide çok değişkendir.

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemli bu nedenle işlemi yapacak doktoruyla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına karar vermelidir. Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyşturulur. Kaş ekimi yapılacak olan bölgeye lateral slit ile mikro kanallar açılır.

Köklerin yerine yerleştirilmesini takip eden 5-7 gün içerisinde, ekilen kökler yeni yerlerine adapte oluyor. Yeni kaşlar, ekildikleri bölgedeki kan damarları vasıtasıyla besleniyor ve canlılıklarını sürdürüyor. Bu şekilde ömür boyu dökülmeyen, istenildiği gibi şekil verilen doğal kaşlar elde ediliyor. Kaş ekimi ağrısız lokal anestezi yöntemiyle ve 2-2,5 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 1 yıl gibi bir süre alır.

.