@
Kaş Ekimi Nedir
Kaş-Ekimi-Nedir-01-07-36-09 Kaş-Ekimi-Nedir-01-07-36-09

Kaş Ekimi Nedir

Kaş dökülmesi genellikle kısmen husule gelen bir sorun olsa da, nadiren de tamamının döküldüğüne rastlamak mümkün olabilmektedir. Ekseri kadınlarda rastlanan bir sorun olan kaş dökülmesinin en büyük nedeni, son dönemlerde bir hayli popüler olan kalıcı makyajlardır. Kalıcı makyaj yaptırmanın yanı sıra kontür yaptırmakta kaşlarda dökülme sebepleri arasındadır. Bazı dış etkenlere maruz kalan kaşlarda dökülme söz konusu olurken, aynı zamanda içsel faktörlerde kaş dökülmesi nedenleri arasındadır. Bunlardan en önemlisi ise strestir. Genetik faktörler, kaşın aldığı travmalar, yaralanmalar, kaşların yolunması, kalıcı makyaj yaptırılması, bağışıklık sisteminin zayıflamasından ortaya çıkan alopesi areta gibi hastalıklar ve en önemlisi de stres kaşlarda dökülmeye yol açan sebeplerdir.  Kadınlarda veya erkeklerde meydana gelen kaş dökülmeleri estetik görünümü bir hayli etkilediği için oldukça can sıkıcı bir durum meydana gelmekte olup tedavisi için kadınlar ve erkekler ne yapmaları gerektiğini merak etmektedir.

TEDAVİDE KESİN VE KALICI ÇÖZÜM KAŞ EKİMİDİR

Ülkemizde ve dünyada uzman cerrahlar tarafından yaygın olarak icra edilen işlemi özetle açıklayalım;

FUE tekniği uygulanarak ense bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyşturulur. Var olan saçlar yukarı kaldırılıp ekilecek kök sayısına göre 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklindeki alan tıraş edilerek mikromotor yardımı ile çok ince punchlar kullanılarak kıl kökleri alınır . Kişinin kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 100-150 kök ile 500-600 kök arasında greft alınabilir. Ekim işlemi kaş bölgesinde genelde çok farklı olmaktadır. Çünkü kaş çıkış yönlerii her kişide çok değişkendir.

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemli bu nedenle işlemi yapacak doktoruyla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına karar vermelidir. Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyşturulur. Kaş ekimi yapılacak olan bölgeye lateral slit ile mikro kanallar açılır.

Köklerin yerine yerleştirilmesini takip eden 5-7 gün içerisinde, ekilen kökler yeni yerlerine adapte oluyor. Yeni kaşlar, ekildikleri bölgedeki kan damarları vasıtasıyla besleniyor ve canlılıklarını sürdürüyor. Bu şekilde ömür boyu dökülmeyen, istenildiği gibi şekil verilen doğal kaşlar elde ediliyor. Kaş ekimi ağrısız lokal anestezi yöntemiyle ve 2-2,5 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 1 yıl gibi bir süre alır.

.