@
Saç Ekimi Nedir
Mezoterapi-Nedir-01-07-42-33 Mezoterapi-Nedir-01-07-42-33

Saç Ekimi Nedir

Saç birçok nedene bağlı olarak dökülür. Saç Dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Saçsızlık yani saç dökülmesi problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birini tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkileyen ve tüm erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmen etkileyen, kişiyi hem fiziksel hem de etkileri açısından ruhsal bir sorundur. 25 yaşına kadar erkeklerin %25'ini, 40 yaşına kadar %40'ini, 50 yaşına kadar %50'sini etkiler. Erkek tipi Saç Dökülmesi , alnın iki yanında ve tepede olabileceği gibi tamamen bütün başı da kapsayabilir. Kadınlarda ise dökülme daha çok, saçların seyrekleşmesi şeklinde kendini gösterir. Saç ekimine geçilmeden önce, saç dökülmesinin tipinin uzman hekim tarafından incelenmesi gerekmektedir. Birçok hastalık, hormonsal ve metabolik düzensizlikler ve besinsel etkiler saç dökülmesini tetikleyebilir. Kellik genetik bir neden olup, yeniden çıkmayacak şekilde saçları döker.

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son Saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir Saç ekimi işlemidir. FUE ile tüm Saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir. FUE’ de donör yani verici alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede bir iz kalmaz. Hastaya hiçbir komplikasyon yaratmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu çekenleri yeniden saçlarına kavuşturur.

Operasyondan 3 gün sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Uzmanımız tarafından önerilen losyon ve şampuanla yaklaşık 15 gün süre ile günde 2 yâda 3 defa saçınızı yıkamalı ve ekim alanına normal masaj hareketini yapmamaya dikkat etmelisiniz. Saç ekimi yapılan bölgeye uzmanımız tarafından önerilen losyon sürülecek ve 30 dakika beklenecektir. 30 dakika içerisinde losyon cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlanır. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile yıkanır. Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 10 gün sonunda, yani kabuklanma yok olduğunda saçlarınızı önerilen şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz.  

Saç ekimi nden sonra, ilk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka koruyucu önlemler almanız ve ilk 1 ay saçınıza saç spreyi yada jöle sürmemeniz gerekmektedir. 2-3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz. Ekilen saçlar 2-6 ay içerisinde tekrar uzamaya başlayacaktır.

.