@
Saç Mezoterapisi
Mezoterapi-Tedavisi-Faydalari-01-07-45-58 Mezoterapi-Tedavisi-Faydalari-01-07-45-58

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitamin mineral ve kan dolaşımını artırıcı çeşitli ilaçların ufak dozlar halinde deriye uygulanmasıdır. Mezoterapi saç dökülmesini iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir.

  Mezoterapi, kelime anlamı olarak direkt derinin orta tabakasına yapılan tedavi şeklidir. Amaç daha az miktarda aktif maddeyi tedavi edilecek bölgeye enjekte ederek etkili olmaktır. Bu yöntem, yüzde, saçlı deride ve kullanılmaktadır. Mezoterapi ile saç kökünden eksik olan maddeler küçük dozlarda ve direkt olarak saç köküne verildiği için etkinin kısa sürede elde edilmesi beklenir. Saç Mezoterapisi bölgesel uygulanabilir, istenilen bölgede hücre metabolizmasını uyararak saç dökülmesini durdurmaya, var olan saçların kalitesinin artırmaya ve saç uzamasını aktif hale getirmeye etki eder.

Strese bağlı, mevsimsel ve metabolik rahatsızlık sebepli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri mezoterapiden fayda görür.

Uzman cerrahlar tarafın gerçekleştiren bu işlem yaklaşık 20-25 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Seanslar haftada bir olarak uygulanır ve dökülme derecesine bağlı olarak toplam 8 seansta sonlanır. İlk 4 seans haftada bir kez, kalan 4 seans ise 15 günde bir uygulanarak bir kür tamamlanır. Hekimin belirlemesi doğrultusunda ihtiyaca göre son iki seans on beş günde veya ayda bir uygulama şekli devam ettirilebilir.

Seanslar başladıktan 5 ile 7 seans sonra olumlu değişiklikleri görmek mümkündür. İlk olumlu sonuçların görülmesi için 2 ay geçmesi gerekecektir.

Ne olursa olsun her doku oksijenlenmeyi arttıran, yaşlanmayı durduran vitaminlerden fayda görmektedir. Saç kökleri de doğrudan uygulanmış vitaminlere gerek saçı daha hızlı uzatarak gerekse uzayan saçın çapını daha kuvvetli üreterek cevap verir.

Yan etkilerinin diğer yöntemlere nazaran çok az olması ve düşük maliyeti
yüzeysel intre-dermal veya deri altı uygulama, ilacın aktif-biyo yararlanımı arttırmaktadır.

Mezoterapide kullanılan ilaçlar çok çeşitlidir. Bu ilaçlar FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayladığı, eczanelerde satılan, çoğu bitkisel ürünlerdir. 

.