@
Saç Ekimi Sonrasi Bakim
Mezoterapi-nasıl-etki-eder_-01-07-46-47 Mezoterapi-nasıl-etki-eder_-01-07-46-47

Saç Ekimi Sonrasi Bakim

Saç ekimi sonrası yapılması gerekenler nelerdir? Saç ekimi, ciddi bir operasyondur. Bu nedenle ekimden önce nasıl ki ciddi bir araştırma ve ön hazırlık gerektiriyorsa, ekimden sonra da dikkat edilmesi gereken oldukça önemli noktalar vardır. İlk geceden itibaren yapılması ve yapılmaması gerekenler uzmanlar tarafından belirlenir. Sonrasında kişi ne kadar hassas ve titiz davranırsa saç ekiminin başarısı da o denli artar.Saç ekimini yaptırdınız. Eve ya da otele döndünüz. İlk geceyi oldukça dikkatli geçirmelisiniz

Belirtilen tıbbi talimatlara uyulması iyileşme sürecini kısaltacaktır. Doktorlar tarafından verilen ilaçları düzenli olarak alınız. Operasyon sonrasında ilk 3 gün, ağır işler, stres, spor, cinsel ilişki ve ilaç kullanıldığı sürece alkol kullanmamaya dikkat edilmelidir. Stresten, paniğe, kaygıya, sinirlenmeye yol açacak psikolojik hadiselerden uzak durulmalıdır. Saç köklerimiz hassastır ve psikoloji vücudumuzun her noktasını etkilediği gibi saçlarımızı da doğrudan etkiler. İlk on gün yatış pozisyonunuz sırt üstü olmalı. Tepe bölgenize ekim yapıldı ise, ense bölgenizi bir havluyu rulo yaparak destekleyebilir ve tepe bölgenizdeki ekilen saçların yastığa sürtünme durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İlk gün asla ve asla saçlar yıkanmamalıdır. İşlemin ertesi günü, ekim yapılan hastanede pansuman yapılacaktır. İlk yıkama işlemi, ekim yapıldıktan sonraki 3.gün yapılır. Size tüm detaylarıyla anlatılacak olan ilk yıkama işlemini evinizde de gerçekleştirebilirsiniz.

Hekimin tavsiyeleri doğrultusunda operasyondan 3 gün sonra ilk saç yıkamanız yapılmalıdır. Önerilen losyon ve özel şampuanla yaklaşık 10 gün süre ile günde sadece 1 kez yıkayabilirsiniz.

Saç yıkaması; önerilen losyonu ekim yapılan bölgeye baskı uygulamadan tabaka halinde sürülüp 20 dakika bekletilecektir. Losyon cilt tarafından emilir ve o bölgedeki kabuklarında yumuşamasını sağlayıp daha kolay dökülmesine yardımcı olur. 20 dakika sonunda ılık ve taziksiz suyla losyon akıtılır ve ardından önerilen şampuanla ense bölgesinde alım yapılan alanda şampuan köpürtme işlemi yapılır. Daha sonra elde edilen köpük ekim alanına yumuşak hareketlerle sürülür bu işlem yapılırken saçların yönüne doğru yıkama işlemi yapılmalıdır. Aksi yöne yıkamadan kaçınılmalıdır. Bu işlem 2 defa yumuşak hareketlerle yapılıp bol suyla yıkanır. 10 günün sonunda kabuklar dökülmüş ve ekim bölgesinde sadece saçlar kalmış olur. İşlemden 1 ay sonra ekim yapılan saçların bir kısmı dökülür ardından bir daha dökülmeyecek olan saçlar çıkmaya başlar. Tam sonuç 1yıl da kendini göstermektedir.

.