@
Saç Ekimi Kimlere Yapılır
Saç-Ekimi-Kimlere-Yapılır-01-04-34-33 Saç-Ekimi-Kimlere-Yapılır-01-04-34-33

Saç Ekimi Kimlere Yapılır

Kişinin kellik derecesi, ekim işlemini yapacak olan hekimin ve ekibinin bu konudaki deneyim ve tecrübesi, saç ekimi yaptıracak kişinin beklentisinin gerçekci olması gerekmektedir.

 

Hem erkeklerde hem kadınlarda önemli bir sorun olan saç dökülmesi ve kellik konusunda en radikal ve kalıcı çözüm saç nakli diğer adıyla saç ekimidir. Seyrek yada açılmış olan bölgeyi saçlı olan bölgeden sağlıklı saç köklerini alarak nakledilmesi işlemidir. Bu işlem, saç ekimi uzman ellerde ve uygun koşullarda yapıldığı zaman sonuç oldukca tatmin edicidir.

 

Saç ekimi yaklaşık 100 yıldır bilinen özellikle 1945'li yıllarda sıkca kullanılmasına rağmen, başarılı ve tatmin edici sonuçlar 1990'lı yıllardan sonra başlamıştır. Netice olarak saç ekimi uygun kellik durumlarında günümüzde en etkili ve geçerli yöntemdir.

 

Saç ekimi sonrası ortaya cıkacak sonucu ve başarıyı etkileyen bir çok faktör vardır.

 

Bunlardan bazılarını kısaca sıralayalım.

Kişinin kellik derecesi, mevcut saçlarının kalitesi, ekim işlemini yapacak olan hekimin ve ekibinin bu konudaki deneyim ve tecrübesi, saç ekimi yaptıracak kişinin beklentisinin gerçekci olması gerekmektedir.

 

Kellik sorunu olan ve saç ekimi yoluyla bu soruna çözüm arayan kimse sonuç konusunda gerçekci bir beklentiye sahip ise sonuç çoğu zaman oldukca tatmin edicidir. Tam tersi durumda ise kişi gerçekçi bir beklentiye sahip değil veya ne yapılacağı, sonucun nasıl olacağı tam anlamıyla anlatılmaz ise ortaya cıkacak sonuç tatmin edici olmayabilir. Bu kişi bir seans saç ekimi sonrası ortaya çıkacak sonuçtan gercekci bir beklenti içerisine girerse ortaya cıkacak sonuçtan hem kendi hem operayonu yapan ekibi mutlu edecektir.

.