@
Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular
Saç-Ekimi-Sıkça-Sorulan-Sorular-01-04-58-09 Saç-Ekimi-Sıkça-Sorulan-Sorular-01-04-58-09

Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

•Sağlığımıza bir zararı var mı?. Ameliyathane koşullarında tamamen lokal anestezi altında uygulanır ve risksizdir. Sağlığı etkileyecek hiçbir yan etkisi bu güne kadar görülmemiştir.

 

Saç nakli, sağlıklı ve kuvvetli saç köklerinin verici bölgelerden her iki kulak üzeri ve başın arkasından alınarak, seyrelmiş yada tamamen açılmış bölgeye nakledilme işlemidir.

 

 

 

Çağdaş cerrahi teknolojileri sayesinde saç ekimi son derece doğal ve estetik görüntüye kavuşmuştur. Bu sayede saç kaybına bağlı kişide oluşabilecek psikolojik travmalar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma saç nakliyle düzültilerek bireyin kendini daha güçlü hissetmesi sağlandığı bilinmektedir.

 

 

 

 

?-Mega seans, açık alanın fazla olduğu tek seansta, istenilen sonucun alınamayacağı durumlarda hastalarımıza uyguladığımız 4000 gref'tin üzerindeki sac ekim uygulamalarıdır. Mega seansla daha kısa sürede sık ve doğal sonuçlara ulşılabilir.

 

 

 

?-Ekilen saçlar genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip her iki kulak üzeri ve ense üst kısımlardan alındığı için, yeni yerlerinde ömür boyu kalacaklardır.

 

 

 

?-Saç ekiminin yan etkisi yoktur.

 

 

 

?-Saç ekimi doğal bir yöntemdir.

 

 

 

?- Basit bir cerrahi girişimdir.

 

 

 

?-Yapılan işlem hastanın saç köklerinin başınızın ense üstü ve kulak üzeri ile yer değiştirme işlemidir.

 

 

 

?-Saç ekiminin ileriki zamanlarında kişiye sıkıntı yaratacak hiç bir yan tesiri veya komplikasyonu yoktur.

 

 

?-Bu konuda uygulanan yeni teknik mikromotolu FUE'dir. Saçlar verici bölgeden alınarak (0.8mm uçlarla alınarak) 3 aşamalı kontrölden gecirilip ekilir.

 

 

 

?- Saçlı deride iz, kesi olmaması hem alım hemde ekim yapılan bölgede iyileşmenin hızlı olmasını arttırmaktadır.

 

 

?-Birden çok seansa uygun olması,

 

 

?-Grefler saçın doğal çıkış şekline uygun büyüklükte, yönlerde ve açılarda yerleştirildiğinde son derece doğal ve tabii sonuç vermesi.

 

 

?-Bu işlem lokal anestezi altında uygulanan insn sağlına yan etkisi olmayan risksiz bir işlemdir.

 

 

?-Her mevsim uygundur ve uygulanabilir.

 

 

?-Ekilen saçlarınız ile mevcut saçlarınız arasında hiç bir fark yoktur çünkü saçınız bir bölgeden bir bölgeye yer değiştiriyor. Saçınızı ektikten sonra uzatabilirsiniz, kesebilirsiniz ve hatta boyatabilirsiniz.

 

 

?-Saç ekiminin sonucunu etkileyen faktörler; Saç rengi, saç sıklığı ve saç tipi gibi faktörlerdir. Avantaj ve dezavantajları vardır. Örneğin kıvırcık saçlarda yoğunluk ve estetik sonuçlar çok iyidir. Acık renkliler daha natürel durur. Dalgalı saçların natürelliği, doğallığı ve istenilen sitili verilebilir, bunun yanında komple operasyon ekibinin başarısı göz önünde de bulundurulmalıdır.

 

?-Yapılan işlem lokal anestezi ile yapıldığı için ağrı olmaz (acı hissiyatıyla ilgili bir durum) bazı kişiler ilk iğnelerde yanma hissedebilir, kafa uyuştuktan sonra hiç bir şey hissedilmez.

 

?-Yaşın bir etkisi yoktur, dökülme ve dökülen bölgeyle alakalı 40 yaş altı bir hasta ise ikinci seans istenebilir.

 

 

?-Saç seyrelmesi veya saç dökülmesi olan tüm bay ve bayanlar saç ektirebilir.

 

 

?-Saç ekim operasyonu 6 ile 8 saat arsında sürer.

 

 

NEDEN TÜRKİYE?...

Ülkemiz saç ekiminde Avrupa ülkelerinden çok çok daha ileri düzeyde olduğundan tercih edilme sebebi çoğunluktadır.

 

 

BU TERCİHİN ÖNEMLİ SEBEBİ VAR

 

?-Türkiye'de saç ekim merkezlerinde daha çok saç folükülü çıkarılmakta, böylece daha sık, dogal saç ekimi gerçekleşmekte ve geniş alanlar kapatılmaktadır.

 

 

?-Diğer bir tercih sebebi ise Saç Ekimi ücretlerin Avrupa ülkelerine göre uygun olmasıdır.

 

 

?-Hastalarımız Türkiye dışından karayolu, deniz ve hava yolu ile geldiklerinde karşılama yapılmaktadır.

 

 

 

?- Karşılamanın yanısıra saç ekimi operasyonu sürecinde geçireceği zamanını, otel masraflarını karşılamakta ve eğer isterlerse İstanbul'un görülmeye değer güzelliğini gezip görmeleri, tatili aratmayacak özellikte olması Türkiye dışı hastalarımıza saç ektirme ücretleri oldukça cazip gelmektedir.

.